Sadržaj:

Koliko godina ima agostini?
Anonim

Giacomo Agostini je talijanski višestruki svjetski prvak Grand Prix motociklistički cestovni trkač. Pod nadimkom Ago, osvojio je 122 Grand Prixa i 15 titula svjetskog prvaka. Od toga, 68 pobjeda i 8 titula stiglo je u klasi 500 cc, a ostalo u klasi od 350 cc.

Kada se Agostini povukao?

Povukao se iz motociklističkog takmičenja nakon što je završio 6. u sezoni 1977. u kojoj se također utrkivao u utrkama izdržljivosti 750cc za Yamahu.

Koliko je svjetskih prvenstava osvojio Giacomo Agostini?

Preko 17 izuzetnih godina, Giacomo Agostini bez premca osvojio je 15 Svjetskih prvenstava i 122 Grand Prixa – i dalje oba rekorda. Bio je prva superzvijezda motociklizma i još uvijek je priznat kao najveći.

Ko je osvojio najviše Motogp svjetskih prvenstava?

Giacomo Agostini, sa 15 pobjeda, osvojio je najviše svjetskih prvenstava. Ángel Nieto je drugi sa 13 svjetskih prvenstava, a Valentino Rossi, Mike Hailwood i Carlo Ubbiali su treći sa 9 svjetskih prvenstava.

Ko je najbolji automobilski trkač na svijetu?